Filmowa pamiątka ze ślubu

W życiu każdego z nas bywają od czasu do czasu momenty, które chcielibyśmy zachować w pamięci do końca życia. Zatrzymanie pięknego widoku czy szczęśliwej chwili na fotografii nie zawsze jest wystarczające, gdyż nie w pełni oddaje atmosferę danego wydarzenia i emocje jego uczestników.

ślub2Pełne wzruszeń uroczystości związane ze ślubem – chrzcinami czy pierwszą komunią to przykłady wydarzeń wymagających specjalnej formy upamiętnienia. Popularnym sposobem na późniejsze przywołanie wspomnień są filmy video. Obecność kamerzysty i fotografa podczas wesela od lat stała się czymś oczywistym. Tym bardziej, że dzisiejsze śluby i imprezy weselne coraz częściej organizowane są w ciekawych plenerach jak nadmorskie plaże, góry czy egzotyczne miejsca zagranicą.

Coraz bardziej popularne wesela tematyczne również wymagają wyjątkowego zapisu – dzięki któremu młoda para przez lata będzie mogła przywoływać cudowne chwile zawarcia małżeństwa. Filmowanie imprez nie jest oczywiście sprawą prostą i tylko niektórzy, zwłaszcza o niewielkich możliwościach finansowych decydują się na amatorskie nagrania wykonane przez znajomego lub członka rodziny. Przestrzegając kilka zasad dotyczących nagrywania filmu, może być on także udany i piękny. Jednak jeśli chce się mieć dobrze zrobiony film, lepiej skorzystać z wyspecjalizowanej firmy, która nie tylko ma doświadczenie w videofilmowaniu, lecz także posiada do tego niezbędny profesjonalny sprzęt. Dokonując wyboru kamerzysty trzeba wziąć pod uwagę kilka kwestii.

Przede wszystkim należy zapoznać się z portfolio danej firmy – by zobaczyć sposób kręcenia oraz realizowane
pomysły na film. Niektórzy filmowcy stosują kamery telewizyjne, a niektórzy filmowe co daje ogromną różnicę w późniejszym efekcie końcowym. Możemy bowiem otrzymać swego rodzaju film dokumentalny, który trwa kilka godzin i prezentuje po prostu kolejne wydarzenia z uroczystości. Alternatywą będzie film artystyczny, skupiający się na najważniejszych momentach i akcentujący emocjonalny charakter ślubu. Można zażyczyć sobie albo dokładnej relacji z imprezy, albo krótkiej lecz treściwej historii będącej kwintesencją tego co najważniejsze. Kilka wybranych ujęć może być dużo ciekawsze niż szczegółowy zapis każdej chwili zabawy.

Pamiętać należy, że film weselny powinien mieć także odpowiedni podkład dźwiękowy – a także jakąś oprawę w postaci wstępu i zakończenia. Od umiejętności i doświadczenia kamerzysty zależy, jakiej jakości będzie nasz pamiątkowy film. Podczas wielogodzinnych zabaw weselnych naturalną rzeczą jest, że z czasem niektórzy uczestnicy przestają wyglądać atrakcyjnie. Zdarzają się także niekoniecznie przyjemne wizualnie wpadki. Profesjonalny kamerzysta powinien dokonać później takiego montażu, by nikt z gości nie poczuł się zażenowany podczas oglądania filmu. Znalezienie dobrego kamerzysty powinniśmy zacząć od wyszukania w Internecie profesjonalnych firm, najlepiej pod hasłem wideofilmowanie Kraków.

W byłej stolicy Polski z pewnością znajdziemy nie tylko piękne miejsce do urządzenia wyjątkowej uroczystości zaślubin, lecz także filmowców potrafiących wkomponować piękno Krakowa do każdego filmu, tak by pamiątka ze ślubu była prawdziwie artystycznym obrazem.