Jedzenie poza domem

burgery

Każdy z nas lubi czasami zjeść coś poza domem. Niektórzy robią to codziennie, ponieważ ich praca zajmuje im tyle czasu, że nie mają go aby samodzielnie gotować w domu. Nie można jednak zaprzeczyć, że jedzenie czegoś, co ktoś dla nas ugotował jest bardzo przyjemne. Nawet jeżeli musimy za to zapłacić.

Polacy, w porównaniu do innych narodów, stosunkowo mało jedzą poza domem. Kultura gotowania i rodzinnych obiadków jest u nas głęboko zakorzeniona. Dlatego największą popularnością cieszą się u nas restauracje fast food, ponieważ serwowane tam jedzenie zdecydowanie różni się od tego jedzonego i przygotowywanego w domu. Bardzo popularne są burgery, frytki, pizza czy kebab. Dużo rzadziej Polacy odwiedzają bary mleczne czy droższe restauracje. Mimo wszystko fast foody, szczególnie to oferujące burgery w Krakowie, biją rekordy popularności.

Restauracje fast food są też ulubionym miejscem nastolatków i studentów. Ceny są tam stosunkowo niskie, a brak konieczności gotowania przyciąga wszystkich leniuchów i tych, którzy nie są zbytnimi entuzjastami gotowania.

Ciekawym rodzajem restauracji czy raczej jadłodajni jest jedzenie na wagę. Jest to miejsce przypominające duży bufet, gdzie każdy może wybrać sobie różne dania, nałożyć sobie na tackę. Następnie jedzenie jest ważone przez sprzedawcę. Miejsca z jedzeniem na wagę przyciągają niskimi cenami w okolicach trzech złotych. Należy jednak pamiętać, że podana cena jest ceną za 100 gramów jedzenia, a przeciętny człowiek może zostawić w takim miejscu nawet ponad 20 złotych, aby się najeść do syta.