Konopie w lecznictwie

padaczka lekooporna

Konopie niesłusznie kojarzone jedynie z palaczami marihuany, są roślinami które okazują się niezwykle pomocne w leczeniu niektórych chorób. Substancje w nich zawarte mogą być pomocne zwłaszcza w schorzeniach, na które trudno współcześnie o skuteczne lekarstwo. Mowa tu na przykład o padaczce lekoopornej.

Padaczka lekooporna (wokolnatury.pl – tam znajdziesz dużo informacji) jest chorobą neurologiczną, na którą zapadają bardzo często dzieci. Jej objawy są niezwykle uciążliwie zarówno dla nich samych, jak i ich opiekunów. Badania kliniczne dowiodły, iż lek z konopi może znacznie pomóc w walce z napadami padaczek, co z kolei zdecydowanie podnosi poziom życia danego pacjenta. Z tego powodu tak istotne jest, by badania te prowadzone były dalej. Niestety medyczna marihuana zbudza wiele kontrowersji, z tego powodu dostęp do leków jest nie tylko znacznie utrudniony, ale w wielu przypadkach także zupełnie niemożliwy.
Medyczne zastosowanie konopi indyjskich jest zresztą o wiele szersze. Zwraca się, między innymi, uwagę na ich korzystny wpływ na astmatyków oraz osoby z nerwicą.

Na rynku dostępnych jest kilka specyfików na bazie konopi. Jednym z nich jest choćby maść konopna, którą poleca się dla osób cierpiących na łuszczycę skóry. Regeneruje ona skórę oraz łagodzi już powstałe podrażnienia.
Medyczne właściwości konopi są zatem różnorakie oraz warte docenienia.