Niezwykłe aranżacje kuchenne wykorzystujące meble sosnowe

5553435691_60628fabda_o

Kuchnia to jedno z tych pomieszczeń w mieszkaniu, w którym spędzamy najwięcej czasu. To w niej przygotowujemy posiłki i je spożywamy. Warto więc zadbać o to, aby była urządzona w sposób funkcjonalny i przestronny.

W tym wnętrzu idealnie sprawdzają się styl rustykalny, wiejski oraz góralski, których cechą wspólną jest wykorzystywanie drewna do aranżacji. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem, które można zastosować są meble sosnowe.

W przypadku stylu rustykalnego warto zadbać o to, aby wybrane rozwiązania posiadały prostą formę, surowy, a zarazem ciepły charakter oraz pozbawione były wszelkich zdobień. Urządzając kuchnię według nurtu góralskiego powinniśmy wybrać takie meble, które będą posiadały charakterystyczne ornamenty w postaci serduszek, parzenic lub kwiatów ostu. Klimat wnętrza zostanie dodatkowo podkreślony, jeżeli umieścimy w pomieszczeniu sosnową skrzynię i nakryjemy ją baranią skórą. Ozdobę stanowić mogą również powieszone na ścianach drewniane sztućce.

5554022164_307e4abf44_o
W przypadku stylu wiejskiego, kuchnia jest pomieszczeniem reprezentacyjnym. Musi być więc obszerna. Nie może w niej zabraknąć dużego sosnowego stołu z kompletem krzeseł, stanowiącego centrum wszelkiej aktywności oraz kredensu z przeszkleniami, w którym znajdą się różnego rodzaju dekoracyjne naczynia. Niezależnie od stylu, w jakim urządzamy kuchnię, meble wykonane z sosny zawsze będą się pięknie prezentowały.

więcej na: http://kochamymeble.pl/