Rolety i żaluzje sposobem na zabezpieczenie okien

louver-930187_960_720

Budując dom parterowy wiele osób decyduje się na zagospodarowanie poddasza. Odpowiednio urządzone poddasze może posiadać pokoje indywidualne, lub stanowić miejsce odpoczynku dla wszystkich członków rodziny.

Najlepszym sposobem na oświetlenie poddasza są okna dachowe, gdyż znacznie lepiej oświetlają poddasze niż okna pionowe. Poddasze jest miejscem najbardziej nasłonecznionym i dlatego dobrze, gdy okna na poddaszu posiadają zabezpieczenie przed nadmiernym nagrzaniem pomieszczenia w okresie letnim. W takim przypadku znakomicie sprawdzą się rolety zaciemniające fakro, lub żaluzje. Stwarzają one przyjemny półmrok i dzięki nim na poddaszu, nawet w najbardziej upalne dni może panować orzeźwiający chłód.

Rolety zaciemniające latem stanowią ochronę przed szkodliwym promieniowaniem. A także wspaniale sprawdzają się zimą, gdyż ograniczają utratę ciepła w okresach grzewczych. Ponad to oszczędzają czas, gdyż są łatwe do czyszczenia. Rolety zaciemniające fakro wykonane są z bardzo dobrego i dekoracyjnego materiału, który nie przepuszcza światła. Chcąc częściowo zasłonić okno wystarczy tylko zatrzymać prowadnicę w odpowiedniej pozycji.

Okna dachowe wyposażone w rolety do okien braas to zawsze dobry wybór. Wszystkie elementy dopasowane są do kształtu okien i dostępne w różnych kolorach.

źródło: dodatki.velset.pl