Skup tonerów – sposób na niższe koszty druku.

tonery5

Technologia poszła naprzód, jednak wciąż wiele dokumentów wymaga drukowania. Biura, urzędy, gospodarstw domowe, firmy prywatne, tworzą bardzo duże ilości dokumentacji papierowej. Wbrew pozorom drukarka lub urządzenie wielofunkcyjne stanowi podstawowe wyposażenie biurowe. Im większa organizacja tym więcej dokumentacji. Jej drukowanie wymaga zużycia mnóstwa tonerów. Co zrobić z tymi, których nie da się już wykorzystać?

Zużyte tonery można zwyczajnie wyrzucić – jednak nie jest to najlepsze rozwiązanie. Jeżeli prowadząc biznes w ciągu roku zużywamy dziesiątki tonerów, koszt ich zakupu może być znaczny. Dobrze by było, gdyby dało się odzyskać choć część pieniędzy w nie zainwestowanych. Rozwiązaniem może być skup tonerów.

drukarnia8

Jest to korzystne rozwiązanie – oddanie zużytych tonerów na skup to nie tylko gwarancja częściowego zwrotu kosztów ich zakupu, ale także posuniecie ekologiczne. Punkty takie jak skup tonerów, zebrane od klientów puste kartridże przekazują do utylizacji lub też same zajmują się ich utylizacją.

Jak znaleźć taki punkt? – oczywistym rozwiązaniem jest skorzystanie z internetu. Większość firm ma swoje strony internetowe, nawet małe punkty usługowe. Tam znajdziemy zarówno dane adresowe, jak i informacje o sposobie dostarczenia zużytych tonerów na miejsce skupu. Z pewnością dostępne są dwie opcje: dostarczenie osobiste i poprzez przesyłkę pocztową lub kurierem. Jaki sposób wybrać zależy od ilości zużytych tonerów do przekazania i odległości od punktu skupu. Jeżeli nasza firma znajduje się blisko takiego punktu i nie mamy jakiejś naprawdę dużej ilości bezużytecznych tonerów, możemy wybrać się osobiście. Duże firmy, w których zużycie tuszów do drukarek jest znaczące, mogą skorzystać z opcji wysyłki.

tonery5

Skup tonerów nie koniecznie musi być odrębnym punktem – usługę tego typu prowadzą także punkty oferujące sprzedaż tonerów, ponowne ich napełnianie i serwis drukarek oraz kserokopiarek. Dla kogo istnienie takiego rozwiązania jest szczególnie ważne? Najbardziej oczywistą odpowiedzią na to pytanie jest punkt ksero. nawet niewielki punkt oferujący usługi kserowania i drukowania zużywa duże ilości tuszy. W takim przypadku zakup nowych tonerów to faktyczny koszt prowadzenia działalności. Możliwość zatem odzyskania części poniesionych wydatków jest nie do pogardzenia.

Może zatem skup tonerów to dobry pomysł na mały biznes? – niewątpliwie dla przedsiębiorczych osób jest to okazja do założenia niewielkiej działalności gospodarczej lub rozszerzenia usług w istniejącej. Taki punkt nie wymaga dużych nakładów finansowych. Puste tonery ze sprzętów biurowych są raczej niewielkie, tym samym ich składowanie nie zajmuje bardzo dużo miejsca.

Podsumowując, skup tonerów to rozwiązanie dla firm – w których stosunkowo duży koszt stanowią koszty drukowania różnej dokumentacji. Dzięki temu część z nich mogą odzyskać i pozbyć się niepotrzebnych odpadów.
Z drugiej strony może to także być sposób na zarobek. Wszak pomimo coraz większej popularności e-dokumentów i e-booków, wciąż wiele rzeczy nadal jest drukowanych. A do tego potrzeba tonerów.

 

źródło: www.printex.pl/skup-tonerow