Styl marynistyczny w domu

OQK5650 (Kopiowanie)

Kupno nowego domu lub mieszkania, w przeciwieństwie do mieszkania na wynajmowanej stancji, wiąże się z możliwością urządzenia wnętrza według własnych upodobań. Jest cała masa katalogów i innych inspiracji, ale nie zawsze łatwo jest zdecydować, jak urządzić pokoje lub werandę. Niektórzy ludzie każde pomieszczenie organizują w innym charakterze, by móc cieszyć się różnorodnością.

Dużą popularnością nieprzerwanie od dekad cieszy się styl marynistyczny. Daje wrażenie czystości, świeżości i pozwala się zrelaksować, marząc o urlopie nad morzem.

Co można zrobić, by wprowadzić ten styl do własnego domu? Na pewno trzeba zacząć od przemalowania ścian. Kolorami jakie będą odpowiednie są czysta biel, niebieski, granat i żółty. Również spotkać można zieleń. Wszystko, co kojarzy się z otoczeniem morza, powinno spełnić swoją rolę. Sprawdzi się tutaj również stara boazeria na ścianie, która przemalowana na biało, da wrażenie faktury desek pokładowych.

Dekoracje żeglarskie łatwo jest wprowadzić stawiając na sznurki i plecione kosze. Sznurami można zastąpić poręcze przy schodach czy uchwyty szuflad. Kolor czerwony w tym stylu używany jest przeważnie jako dodatek. Może to być ozdobne koło ratunkowe na ścianie czy poduszka w czerwone pasy. Dekoracje marynistyczne to nie tylko kotwice, muszle czy drewniane beczki. Wnętrze nabierze odpowiedniego charakteru, jeśli użyje się naturalnych materiałów. Sprawdzą się tutaj płócienne tkaniny jak juta czy bawełna. Wykorzystać je można na poduszki, siedziska czy narzuty. Wiszący hamak również będzie pasującym elementem, który pozwoli zrelaksować się i pomarzyć o odległych krainach. Trudno też sobie wyobrazić styl żeglarski bez dekoracyjnych statków w postaci obrazków czy figurek.

Styl marynistyczny jest bardzo chętnie i często wybierany. Króluje głównie w łazienkach i werandach, ale jest uniwersalny na tyle, by urządzić według jego zasad cały dom lub mieszkanie.

Dekoracje żeglarskie, dekoracje marynistyczne | Snob-Shop