Szkoła rodzenia – najlepszy sposób na przygotowanie się do narodzin dziecka

Szkoła rodzenia Oświęcim

Nawet jeśli od wielu miesięcy starałyśmy się zajść w ciążę, kiedy w końcu zobaczymy na teście ciążowym upragnione dwie kreski, większość z nas zamiast skakać z radości, odczuwa ogromny stres. Nic dziwnego, pierwsza ciąża to dla nas zupełnie nowa sytuacja – mamy prawo czuć się niepewnie i bać się.

Szkoła rodzenia OświęcimDługotrwałe napięcie może mieć jednak negatywny wpływ na zdrowie zarówno przyszłej matki jak i maleństwa, które nosi pod sercem. Skutecznym sposobem na odnalezienie się w nowej roli i pokonanie strachu jest zapisanie się do szkoły rodzenia. Najlepiej jeśli w zajęciach będzie uczestniczyło oboje partnerów – zarówno kobieta, jak i mężczyzna. Ciąża przeżywana wspólnie będzie powodem ogromnej radości – ciężarna będzie spokojniejsza, mając u boku swojego partnera, a on – poczuje się pewniej, jeśli dobrze przygotuje się do nowej roli. Nasz maluch również będzie szczęśliwszy, jeśli od początku będzie czuł zainteresowanie ze strony obojga rodziców.

Szkoła rodzenia OświęcimSzkoła rodzenia dostarczy przyszłym rodzicom fachowej wiedzy na temat przebiegu ciąży i porodu – dowiemy się, jak dbać w tym czasie o zdrowie – mamy i maluszka, jakie badania wykonać, jak przygotować się do wizyty w szpitalu, co spakować. Wykładom teoretycznym będą towarzyszyć ćwiczenia, w czasie których nauczymy się prawidłowo oddychać, przybierać wygodne pozycje, wykonywać ćwiczenia bezpieczne dla ciężarnej. Co więcej, szkoła rodzenia przygotuje nas także do opieki nad maluszkiem: nauczymy się go prawidłowo trzymać, karmić oraz przewijać. Początkowy stres szybko opadnie, bo dzięki szkole rodzenia poczujemy się dobrze przygotowane na nowy etap naszego życia.

Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu artykułu:

Szkoła rodzenia Oświęcim