Urządzanie ogrodu.

sunflowers-268015_1280

Staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami przepięknej działki na Mazurach. Działka nie jest duża, na niej znajduje się mały domek. Chcemy, żeby była to nasza oaza. Dla mojego męża oczkiem w głowie jest dom, a dla mnie piękny ogród. Na początek postanowiłam wyrównać teren i zasiać rekomendowaną przez ogrodników odmianę trawy. Przy okazji wizyty w sklepie ogrodniczym zakupiłam też nawóz do trawy, ziemię do kwiatów, kilka roślin i nożyce do żywopłotu.
Pielęgnacja ogrodu to nie nowość dla mnie, ponieważ lubię pielęgnować ogrody. Do tej pory pomagałam rodzicom, a teraz będę miała okazję wykazać się na swoim podwórku. Pielęgnacja ogrodu wbrew pozorom to nie taka łatwa sprawa. Pierwsze efekty po wyrwaniu na przykład chwastów widać od razu, ale na piękne rośliny i równiutki trawnik trzeba trochę poczekać. W pierwszej kolejności w ruch poszły nożyce do żywopłotu – dokładnie te. Kupiona przez nas działka obsadzona była żywopłotem i przez kilka lat zdążyła zarosnąć. Przy pomocy męża, uzbrojonego w nożyce do żywopłotu i małą drabinkę wyrównałam żywopłot na całej długości. Trzeba przyznać, że bardzo ważne jest, aby wybrać dobre nożyce do żywopłotu, wtedy praca jest zdecydowanie łatwiejsza.
Na drugi ogień poszedł trawnik. Nawóz do trawy rozsiałam równomiernie na całej powierzchni ogrodu. Teraz tylko cierpliwie musimy czekać, aż wyrośnie nam piękny, równiutki trawnik. Wtedy będę mogła rozkoszować się kawą w moim małym, zadbanym ogrodzie.