Włókna ceramiczne – co warto wiedzieć

materiały ognioodporne

Dzięki nim przemysł dostarcza nam coraz lepszych i bardziej komfortowych rozwiązań. Włókna ceramiczne- bo o nich mowa, to materiał, który spotykamy w wielu urządzeniach i sprzętach. Czym są i czym się charakteryzują?
Pod pojęciem włókien ceramicznych znajdziemy grupę włókien mineralnych, których kluczową zaletą jest ognioodporność. Stabilność, jaką zachowują w wysokiej temperaturze, nawet 1600 stopni Celsjusza jest niezwykła. I to dzięki tej właściwości produkty z nich wykonane, jak płyty ognioodporne, czy maty włókniste stosowane są od lat z powodzeniem wszędzie tam, gdzie panują wysokie temperatury, w tym w różnego rodzaju piecach.
Włókno ceramiczne, oprócz tego, że jest odporne na działanie wysokich temperatur, jest również niezwykle odporne chemicznie. Poza tym charakteryzuje się małą przewodnością cieplną, elektryczną oraz akustyczną. Jedne materiał mieści w sobie naprawdę wiele właściwości i dlatego produkuje się z niego wiele produktów o charakterze izolacyjnym.
Gdzie wykorzystywane jest włókno ceramiczne? Wykonane z niego płyty ognioodporne, a także papiery, maty czy taśmy stosowane są powszechnie w hutach metali i szkła, zakładach ceramicznych, zakładach urządzeń domowych, w stoczniach czy elektrowniach. Jak więc widać, na co dzień wspierają one procesy produkcyjne, w wyniku których żyje się nam się lepiej, ciekawiej i bardziej komfortowo.
Włókna są też świetnym zamiennikiem dla tradycyjnego azbestu, który, jak doskonale wiemy, jest produktem niebezpiecznym dla ludzkiego zdrowia.

Profesjonalny dostawca materiałów ognioodpornych: http://ceramic.com.pl/