Wypełnienie w kołderkach dla niemowląt

kołdra dla dzieci

Urządzając pokój dla dziecka chcemy zapewnić mu jak najlepsze warunki do wypoczynku. Do łóżka dobieramy materacyk i poszewki, często w motywy dziecięce. To jednak tylko połowa drogi, by zapewnić naszemu maluchowi komfortowy sen w jego pokoju. Ważna jest również pościel. Kołdra dla niemowlaka to wbrew pozorom, temat, który powinno się zgłębić. Na rynku bowiem, dostępnych jest wiele modeli i rodzajów wypełnienia.
Wybierając kołderkę, należy zwrócić uwagę na jej rozmiar. Dla noworodka wystarczy ta najmniejsza o wymiarach 75×75 cm. Często jednak, ze względów ekonomicznych, sięgamy po pościel większą, a więc 90x120cm. Jeśli wybierzemy materiał dobry jakościowo, ta z pewnością posłuży dziecku na dłużej, nawet do 3-4 roku życia. Przeglądając sklepowe półki, warto też zwrócić uwagę na rodzaj wypełnienia. Ten czynnik zasadniczo wpływa na jakość naszej kołderki, warto, więc zwrócić uwagę czym jest wypełniona.
Jednym z prawdopodobnie najpopularniejszych modeli, jest pościel antyalergiczna. Wypełniona włóknem silikonowym, nie odkształca się oraz co ważnie, nie powinna powodować uczuleń i podrażnienia na skórze maluszka.
Inny wariant to kołderki z wkładem z bambusa. To kolejne typowe rozwiązanie dla rodziców dzieci ze skłonnością do alergii. Są one miękkie, wytrzymałe i dodatkowo zapewniają ochronę antybakteryjną.
Kołderki wypełnione puchem, to częsty i dość tani rodzaj pościeli. Są one lekkie i odpowiednio ciepłe.
Kołderki wełniane, są również dobrym wyborem. Chociaż nie nadają się dla dzieci będących uczulonymi na wyroby wełniane, dla pozostałych, doskonale zadbają do ciepło podczas snu, zarówno latem jak i zimą.
Kołdry wypełnione pierzem znane są od lat. Odchodzi się jednak od nich, ze względu na słabe właściwości termoizolacyjne i coraz częstsze skłonności do uczuleń u małych dzieci.
Rodzice, jako eksperci do spraw dzieci, muszą wiedzieć więcej. Zapobiegnie to nieprzemyślanym zakupom a dziecku zapewnimy komfortowy sen przez lata.

Zobacz też: Kołdra dla dzieci | SzwalniaSnow.pl