Zwiększanie wydolności organizmu

siłownia5

Sport to zdrowie, i wie o tym nie tylko ten, kto regularnie trenuje na siłowni. Absolutnie każdy od małego ma wpajane, że należy się ruszać i zdrowo odżywiać, by czuć się dobrze, i dobrze wyglądać. Jednak świadomość tego to jedno, a ciężka praca nad sobą, by dobrze wyglądać – to drugie.

Często jesteśmy bardziej skłonni – przyzwyczaić się do swojej nieco tęższej sylwetki i zaakceptować tych kilka centymetrów więcej w biodrach, niż wziąć się za siebie, i wygospodarować w ciągu dnia czas na regularne ćwiczenia fizyczne i przygotowywanie zdrowych posiłków.

siłownia
Nie da się ukryć, że praca nad zrzuceniem dodatkowych kilogramów
 – i wyrzeźbieniem ładnego brzucha z widocznym kaloryferem, to wiele miesięcy wyczerpujących ćwiczeń fizycznych i wyrzeczeń związanych z dietą. Nie ma jednak innego sposobu na schudnięcie, jak tylko radykalna zmiana swoich przyzwyczajeń, i nie wierzmy nikomu, kto mówi inaczej, lub kto usiłuje nam sprzedać cudowne odchudzające preparaty. Takie preparaty nie istnieją, a działać mogą jedynie w połączeniu ze zdrowym odżywianiem i aktywnością fizyczną, a nie zamiast nich. Wielu z nas sięga po odżywki dla sportowców licząc na to, że wystarczy zacząć je zażywać, by tkanka tłuszczowa zmieniła się w tkankę mięśniową tylko dzięki zażywaniu tabletek. Nic bardziej mylnego. Na przykład glutamina tabletki to preparat zwiększający wydolność organizmu, i minimalizujący skutki uboczne intensywnych treningów, jednak nie zastąpi nam ich w żadnym wypadku.

Możemy to porównać z tabletkami na zwiększenie koncentracji mózgu – co pozwoli nam lepiej zdać sesję. Rzeczywiście, są substancje, które pozwalają nam lepiej skupić się na przyswajaniu materiału, zwiększają wydolność mózgu i dzięki temu ułatwiają uczenie się i zapamiętywanie. Jednak nie możemy oczekiwać, że wystarczy połknąć tabletkę, by zdać egzamin śpiewająco, jeśli przedtem nie zajrzeliśmy nawet do książki! Podobnie jest z suplementami i odżywkami dla sportowców. Rzeczywiście, wspierają one nasze mięśnie, zmniejszają ból powstały na skutek ich intensywnego trenowania, przez co możemy trenować jeszcze więcej i intensywniej, nie odczuwając niemalże zmęczenia. Odżywki pomogą też budować masę mięśniową, ale pod warunkiem, że będą miały z czego – tu warunkiem jest dieta bogata w białko, z którego odżywka pomoże wydajniej budować prężne, mocne mięśnie. Kreatyna na przykład pomaga zniwelować efekt zakwasów na drugi dzień po treningu, dzięki czemu możemy trenować codziennie, co jest wskazane.

siłownia5

Gdy potrzebna jest kreatyna sklep z odżywkami dla sportowców ma wiele rodzajów tego preparatu – a doświadczeni sprzedawcy, czyli w wielu przypadkach właśnie sportowcy i kulturyści, pomogą dobrać odpowiedni preparat, na przykład gdy dopiero zaczynamy przygodę ze sportem, i nigdy dotąd nie braliśmy suplementów, często służą też dobrymi radami na temat preparatów oraz sposobów na szybkie uzyskanie dobrej sylwetki. Warto korzystać z ich porad, ale przede wszystkim – warto rozpocząć swoją przygodę ze sportem, choćby dziś, byle regularnie!