Jak dodać prawidłowo ogłoszenie sprzedaży w Internecie?

sprzedaz aut

Od momentu popularyzacji Internetu oraz powstania portali, które oferują możliwość wystawienia ogłoszenia o sprzedaży samochodu cały proces kupna, czy też sprzedaży auta jest prostszy niż zwykle. Korzystając z Internetu dziś można dotrzeć do setek tysięcy potencjalnych kupujących samemu siedząc w domu. Jak dodać jak najlepsze i przede wszystkim prawidłowe ogłoszenie sprzedaży auta?

Podstawy dodawania ogłoszenia o sprzedaży samochodu

Przede wszystkim warto zdecydować się na metodę sprzedaży naszego auta. Gdy samochód chcemy oddać w nowe ręce jak najszybciej warto skorzystać z usług skupu samochodów, z kolei licząc na największe zyski najlepiej jest sprzedażą zająć się samodzielnie. W takiej sytuacji auto musimy gdzieś wystawić i dziś najlepszym miejscem jest oczywiście Internet, gdzie łatwo znajdziemy strony, na których na sprzedaż wystawiane są samochody osobowe, do których dostęp ma każda osoba korzystająca z Internetu.

Podstawa dobrego ogłoszenia to pierwsze wrażenie. To jest robione przez trzy czynniki. Dobry tytuł ogłoszenia, rozsądną cenę oraz przede wszystkim dobre zdjęcia. Auto powinno być dobrze ujęte na fotografiach. Najlepiej na zdjęciach jest pokazać samochód z każdej ze stron przy dobrym oświetleniu, tak by potencjalny kupujący na pierwszy rzut oka mógł zobaczyć czy auto nie posiada większych uszkodzeń powłoki lakierniczej, czy też karoserii.

sprzedaz aut

Jak wyżej zostało to wspomniane bardzo ważna jest też cena. Nie oznacza to, że powinniśmy zachęcać do sprawdzenia naszego auta poprzez niezwykle niską i atrakcyjną cenę. Samochody bardzo trudno jest wycenić, szczególnie gdy należą do nas, więc warto zasięgnąć opinii z zewnątrz, najlepiej profesjonalnego rzeczoznawcy, który oceni wartość naszego samochodu.

Co powinno zawierać dobre ogłoszenie?

W dobrym ogłoszeniu powinny się znaleźć przede wszystkim wszelkie dane techniczne samochodu. Bardzo ważne jest, by pamiętać o dokładnym ich wprowadzeniu, tak jak i wyposażenia. Pomyłka w parametrach auta, czy też dodanie elementu wyposażenia, którego nie ma może skutkować problemami, gdyż potencjalni kupujący mogą się upomnieć o brakującą część, czy też zgłosić wątpliwości w kwestii parametrów, co daje im dobrą pozycję do zbicia ceny.

Opis z kolei nie może być za długi. Jego istotą jest zawarcie jak największej liczby istotnych informacji, czyli na przykład tego do kiedy ważny jest przegląd, czy też ubezpieczenie OC w jak najbardziej zwięzłej formie. Warto wspomnieć również o wszelkich większych naprawach wykonanych w przeszłości, a także o tym, jakie prace mogą być wymagane niebawem. Nie warto zapominać również o tym, czy samochód posiada dwa komplety opon, gdyż takie auta osobowe sprzedają się znacznie szybciej.

Na koniec warto pamiętać, a tak w zasadzie zapomnieć o korzystaniu z typowych dla handlarzy zwrotów, które zna praktycznie każdy, gdyż napisanie zdań mówiących o tym, że samochodem jeździł tylko starszy Pan z Niemiec, czy też korzystała z niego żona dojeżdżając do pracy, lecz chce coś większego to już dość znana śpiewka, która jest coraz mniej skuteczna.

5/5 - (1 vote)