Kiedy ogłoszenie sprzedaży samochodu może zostać usunięte?

sprzedaz aut

Pojawienie się Internetu i stron na których można wystawić ogłoszenie o sprzedaży samochodu sprawiło, że dziś kupno lub sprzedaż auta jest prostsza niż kiedykolwiek. Nie oznacza to jednak, że ogłoszenie może zawierać cokolwiek. Kiedy nasza oferta może zostać usunięta i czego się wystrzegać na portalach z ogłoszeniami motoryzacyjnymi?

Co jest zakazane na stronach z ogłoszeniami motoryzacyjnymi?

To, co może skutkować usunięciem ogłoszenia jest zależne od regulaminu danej strony. Większość z nich posiada w nich pewne różnice, lecz znaczna część regulaminów jest taka sama lub podobna dla wszystkich stron, na których sprzedawane są samochody osobowe.

Podstawowa kwestia to oczywiście dodanie ogłoszenia, na którym zdjęcia nie pokazują stanu faktycznego auta i jest na nich przedstawiony na przykład inny samochód, czy zdjęcie tego auta jest kilkuletnie i aktualnie może być uszkodzone. Jest to trudne do weryfikacji, lecz nie oznacza to, że niemożliwe, gdyż taki fakt mogą zgłosić osoby, które były na oględzinach takiego samochodu.

Nie należy także zapominać o rzeczach tak oczywistych jak dodawanie do ogłoszenia wulgaryzmów, propagowania nienawiści, treści do których nie posiadamy praw autorskich czy też niezgodnych z prawem. Znaczna większość stron zakazuje również umieszczania odwołań do innych serwisów na których znajdziemy auta osobowe, ale też nie tylko.

Usunięciem naszego ogłoszenia ryzykujemy również podając w nim fałszywe dane kontaktowe, bądź treści, które można uznać za próbę oszustwa. Strony z aukcjami rezerwują sobie prawo do usunięcia takowych ogłoszeń po naturalnie weryfikacji. Bardzo często usuwane lub zawieszane jest nie tylko ogłoszenie, ale i konto, z którego zostało ono dodane w celu pozbycia się osób łamiących regulamin.

sprzedaz aut

Kolejnym punktem pojawiającym się w regulaminach stron jest zakaz sprzedawania aut bez dokumentów oraz pojazdów, które nie znajdują się na terenie Polski. Zakazane jest też często wystawianie więcej niż jednego auta w ramach jednego ogłoszenia, czy też powtarzanie dodanego przez nas wcześniej ogłoszenia, gdy jest ono wciąż aktywne.

Jak dodać dobre ogłoszenie sprzedaży samochodu?

Podstawą wstawienia ogłoszenia na stronę, gdzie sprzedawane są samochody, ale i nie tylko, gdyż często oferowane są tam na przykład części jest oczywiście nie łamanie regulaminu danego portalu. Jest to jednak oczywistością. Gdy zależy nam na tym by ogłoszenie wyglądało wiarygodnie i generowało zainteresowanie należy dobrze je przygotować.

Bardzo ważne w ogłoszeniu sprzedaży samochodu są zdjęcia. Powinny one być wykonane przy dobrym oświetleniu i pokazywać każdą część samochodu widoczną z zewnątrz. Nie warto robiąc zdjęcia zasłaniać wszelkie niedoskonałości lakiernicze, gdyż te i tak zostaną odkryte przez potencjalnego kupującego i mogą zostać wykorzystane jako argument do obniżenia ceny. Ważny jest również opis. Nie powinien on być długi i opisywać całą historię auta, lecz powinny się w nim znaleźć wszystkie najważniejsze informacje takie jak ewentualne, wymagane naprawy, niedoskonałości auta, ale też i to co, zostało wymienione oraz naprawione ostatnio. Warto też zamieścić informację o obecności drugiego kompletu kół.

5/5 - (2 votes)